II Międzynarodowy Festiwal Linia Urody

19 marca 2014 r. w Irkucku na Syberii odbył się II Międzynarodowy Festiwal Beauty-Industry "Linia Urody", w którym wzieli udział styliści z naszego Studia Urody Metamorfoza.
Pojechali oni na specjalne zaproszenie Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Irkucku Pana Marka Zielińskiego i głównego sponsora Festiwalu firmy ART www.artirk.ru.
Studio reprezentowali: Beata Szafarowicz w kategorii "Pełny postępowy obraz" oraz Andrzej Kuba Michalski w kategorii "Uczesanie fantazyjne".
Oprócz ekipy polskiej, w konkursie wzięły udział zespoły z: Mongolii, Chin, Niemiec i Rosji.
Polskie fryzury konkursowe zostały zaprojektowane w Warszawie, wraz z pełnymi stylizacjami. Za kreacje modelek odpowiadała znana polska projektantka Joanna Misztela.
Organizatorzy Festiwalu udostępnili uczestnikom produkty do koloryzacji i niezbędne dodatki do przygotowania fryzur. Modelki wystepujace w konkursie pochodziły z Rosji.
Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Ekipa polska zajęła wysokie (każdy w swojej kategorii) miejsca w pierwszej dziesiątce.
Styliści Studia Urody Metamorfoza brali udział po raz pierwszy w konkursie fryzjerskim odbywajacym się w Azji. Po zakończeniu Festiwalu poproszono Beatę Szafarowicz oraz Andrzeja Kubę Michalskiego o udzielenie wypowiedzi do prasy i telewizji na temat konkursu, trendów fryzjerskich w Europie i Azji, a także różnic i podobieństw podobnych konkursów organizowanych w Polsce.
Podczas podsumowującego Festiwal finalnego spotkania w siedzibie firmy ART wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania, dyplomy a także puchary za udział w konkursie.
Przez ostatnie dwa dni pobytu organizatorzy zorganizowali ekipom zagranicznym wycieczkę po Irkucku i wyjazd nad jezioro Bajkał.
Udział w konkursie w Irkucku okazał się bardzo inspirujący, nie tylko pod względem profesjonalnym ale i kulturowym. Zaowocował nowymi znajomościami, a także wymianą tak niezbędnych doświadczeń zawodowych.

 

Fotoreportaż z tego wydarzenia dostępny jest w naszej galerii

 

powrót